500 181 747 Facebook markos@markos.net.pl
Filtruj produktySortowanie wg.:

Zakres cenowy:Firma "MARKOS" - ZABEZPIECZENIA TECHNICZNE istnieje na rynku od ponad 15 lat. Specjalizujemy się w wykonywaniu wszelkiego rodzaju sieci teletechnicznych. Wyposażamy budynki w elektroniczne instalacje bezpieczeństwa przeciwpożarowego czyli w systemy sygnalizacji pożaru SSP oraz dźwiękowe systemy ostrzegawcze DSO. Wykonujemy kompleksowe zabezpieczenia techniczne mienia: monitoring telewizyjny CCTV, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy kontroli dostępu. W hotelach montujemy cyfrowe zamki hotelowe, instalacje telewizji kablowych. W trosce o funkcjonalność obiektów montujemy najbardziej sprawdzone sieci strukturalne, niezawodne centrale telefoniczne. Wszystkie nasze wysiłki mają na celu ułatwienie pracy oraz zapewnienie bezpieczeństwa każdej instytucji, każdego urzędu. Na podstawie analizy zagrożeń instalujemy sprzęt różnych producentów w zależności od potrzeb i specyfiki obiektu. Posiadamy przeszkolony personel w zakresie montażu i konserwacji urządzeń czołowych producentów. Nasze wieloletnie doświadczenie i obecność przy realizacji wielu trudnych inwestycji powoduje, że jesteśmy jedną z niewielu firm, które są w stanie kompleksowo zrealizować nawet najbardziej zaawansowane technologicznie przedsięwzięcia.

Dokumenty uprawniające do prowadzenia działalności usługowej w poszczególnych branżach i świadczące o naszych kompetencjach to min.:
 
 • koncesja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w zakresie usług ochrony mienia w formie zabezpieczenia technicznego,
 • zezwolenie Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki z zakresu obrotu i składowania izotopowych czujek dymu,
 • świadectwo Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa w zakresie projektowania systemów sygnalizacji pożarowej,
 • uprawnienia w zakresie projektowania i instalowania systemów zabezpieczających przed przestępczością i pożarem obiekty zabytkowe, muzealne i sakralne,
 • uprawnienia budowlane wykonawcze i projektowe,
 • poświadczenie bezpieczeństwa - dostęp do materiałów niejawnych,
 • licencja pracownika zabezpieczenia technicznego II stopnia,
 • uprawnienia "TECHOM" w zakresie instalacji alarmowych.
 

Przewagą naszej firmy jest:
 • Odpowiedzialność - wszystkie prace wykonane przez nas objęte są gwarancją. Dostarczamy sprzęt i rozwiązania jedynie sprawdzonych producentów. Zapewniamy przeszkolenie obsługi i serwis pogwarancyjny.
 • Kompleksowość teletechniczna – jako jedyna firma w regionie posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia oraz zezwolenia do wykonywania samodzielnie wszelkiego rodzaju systemów sygnalizacji pożaru oraz systemów ochrony.
 • Profesjonalna kadra - pracownicy o wysokim stopniu wyszkolenia posiadają wszelkie uprawnienia wymagane przez Polskie Prawo.
 • Szybkość interwencji - reakcja na zgłaszane awarie natychmiastowa.

Sklep z kamerami do monitoringu

Mało kto uważa monitoring za rzecz pierwszej potrzeby niezależnie o tego, czy mowa o przedsiębiorstwie czy gospodarstwie domowym, do czasu aż wydarzy się coś, co pogląd na temat tego typu zabezpieczeń zmieni. Bardzo często sprawdza się w takich przypadkach powiedzenie "mądry Polak po szkodzie". Dzięki temu artykułowi zyskacie Państwo rzecz najcenniejszą - wiedzę, która da Wam nad takim losem przewagę! Z poniższych akapitów będzie można się dowiedzieć między innymi tego, czym są kamery monitorujące, co oznacza ogólne pojęcie "monitoring" i co go odróżnia (czy w ogóle coś?) od kamer przemysłowych. Do tego szczypta wiedzy technicznej wzbogaci obraz całości z zakresu instalacji i sposobów działania, by wreszcie doprowadzić do konkluzji, z której będzie wynikało jak szerokie zastosowania może mieć dobrze przemyślany monitoring!


Monitoring - co to takiego?

Fachowo rzecz ujmując, monitoring to ilościowe lub jakościowe, przeprowadzane regularnie pomiary albo obserwacje stanu, zjawiska, czy obecności czegoś. Mówiąc w bardziej przystępny sposób i w odniesieniu do kamer monitoringu jest to nic innego, jak zespół urządzeń obserwujących wyznaczony obszar lub stan czegoś na danym terenie. Oprócz samych kamer i przewodów, do systemu włączone są urządzenia sterujące i/lub rejestrujące odczyt oraz systemy alarmujące stosowane jako dodatkowe zabezpieczenie.

Warto tu jednak wyjaśnić, czym są kamery przemysłowe, aby pozbyć się ewentualnych wątpliwości co do nazewnictwa. Okazuje się bowiem, że kamery monitoringu i kamery przemysłowe to w zasadzie synonimy. Z definicji kamera przemysłowa to kamera używana do monitorowania jako część systemu CCTV (z ang. Closed Circuit Television - telewizja zamkniętego obiegu - w dosłownym tłumaczeniu), zatem obydwa pojęcia mogą być używane wymiennie tym bardziej, że postęp technologii i miniaturyzacja zwiększa możliwości nawet najmniejszych urządzeń rejestrujących obraz. Z tego powodu co raz bardziej zaciera się granica między kamerami do użytku domowego, a tymi profesjonalnymi, stosowanymi w wielkich przedsiębiorstwach.


Kamery przemysłowe - gdzie i kiedy się ich używa?

Rozwiązania tego typu mają na celu zapobieżenie lub nagranie sprawców wykroczeń, przestępstw lub wszelkiego rodzaju nadużyć. Nie ma znaczenia, czy mamy na myśli wypadek samochodowy na ulicy pod monitorowanym budynkiem, złodziei przyłapanych na gorącym uczynku, czy nadużycia ze strony pracowników jakiejś firmy. Kamery przemysłowe zarejestrują każdą możliwą sytuację pod warunkiem, że zaszła ona w polu ich widzenia, a rozdzielczość nagrywania była na tyle duża, aby uchwycić szczegóły. Niemniej jednak w połączeniu z zeznaniami świadków, praktycznie każdy rodzaj zastosowanego urządzenia będzie zbawienny np. dla prowadzonej sprawy przez organy ścigania. W razie wypadku związanego z przestrzeganiem przepisów BHP, monitoring może też być świetnym alibi dla przedsiębiorcy, który bez kamery monitorującej nie byłby w stanie udowodnić swojej niewinności. 

Odpowiadając na pytanie postawione wyżej, gdzie i kiedy używa się kamer monitoringu, należy stwierdzić, iż mogą one znaleźć zastosowanie niemalże wszędzie. Najchętniej jednak kupowane są przez firmy posiadające na swoim wyposażeniu wartościowy sprzęt, zatrudniającej sporą ilość pracowników lub składujących towary, na których sprzedaży zarabiają. W zasadzie każdy interes wymaga przedsięwzięcia jakichkolwiek kroków minimalizujących ryzyko kradzieży, włamania, czy innych nadużyć. Bardzo często stosowanie kamer przemysłowych jest też gwarantem wypłacenia odszkodowania.

Gospodarstwa domowe to z kolei miejsca, w których nierzadko przechowuje się cały swój dobytek (może prócz pieniędzy, które - miejmy nadzieję - trzymacie Państwo na kontach bankowych). Monitoring znajdzie tu również swoje zastosowanie i nie będzie on wcale tak drogi, jak mogłoby się wydawać. Niektórzy instalują kamery monitorujące miejsca parkingowe, garaże, wejścia do domów, mieszkań, czy też balkony. Nasz monitoring kamery sklep jest również miejscem, gdzie zaopatrują się nie tylko firmy, ale również osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na osiedlach. 


Olsztyn - kamery, monitoring i sklep!

Nasza firma to zyski i zabezpieczenie mienia. W większych przedsiębiorstwach potrzebujących kontroli nad dużymi powierzchniami bądź licznymi pomieszczeniami (np. magazyny, hale produkcyjne), system kamery monitoringu to przede wszystkim oszczędność. Nie ma potrzeby zatrudniać lub wynajmować dziesiątek zmian ochrony, można zatrudnić jednego pracownika, który będzie w pokoju kontrolnym obserwował obraz z wszystkich urządzeń i w razie nieprawidłowości natychmiast powiadomi odpowiednie służby. W mieszkaniach prywatnych można nagrać ewentualnego złodzieja samochodu lub osobę, która Państwa pojazd uszkodziła i odjechała z miejsca zdarzenia. Przy jednym takim zdarzeniu, kamery przemysłowe zwrócą się z nawiązką, jeśli dzięki nim uda się uzyskać odszkodowanie! Dzięki naszemu sklepowi, Olsztyn (i okolice) staje się miastem bezpieczniejszym!


Markos Olsztyn - co jeszcze oferuje nasz sklep?

W naszym sklepie znajdziecie Państwo, jak już wspomniano powyżej kamery, systemy monitoringu i wszelkie z tym związane urządzenia towarzyszące. Pełna oferta sklepu obejmuje:
 • kamery przemysłowe, monitorujące, rejestratory - w tym urządzenia IP
 • akcesoria i oprogramowanie do wyżej wymienionych
 • systemy przeciwpożarowe, systemy oddymiania 
 • systemy kontroli dostępu,
 • przewodowe i bezprzewodowe systemy typu inteligentny dom
 • akumulatory o dużej żywotności
Najciekawszym z powyższej listy będzie zapewne system inteligentnego domu, który może zintegrować w sobie monitoring z innymi, dostępnymi systemami w naszym sklepie. System taki pozwala np. na zdalną regulację temperatury i oświetlenia w każdym pomieszczeniu niezależnie. Daje też kontrolę nad sprzętami AGD, roletami okiennymi, bramami garażowymi, a nawet zraszaczami ogrodowymi. Możliwości jest naprawdę sporo!


Czy opłaca się oszczędzać na monitoringu?

W interesie każdego sprzedawcy byłoby odwodzić klientów od taki stwierdzeń, jednak musimy uczciwie stwierdzić, iż instalacja jednej, czy dwóch kamer nie musi być wcale droga. Już za niewiele ponad tysiąc złotych można nabyć podstawowy, ale całkiem przyzwoitej jakości system rejestrujący obraz. Warto też podkreślić, iż jest to wydatek zwykle jednorazowy, a korzyści z niego płynące są trudne do przecenienia. Dodatkowo trwałość takiego sprzętu jest tak duża, że można zapomnieć o usterkach i koniecznościach wymiany urządzeń z powodu jakichkolwiek awarii.
Monitoring kamery sklep to miejsce, gdzie mogą Państwo nabyć sprzęt najwyższej jakości. Odradzamy jednak przesadną oszczędność, gdyż odbije się ona zapewne na możliwościach ochrony Państwa mienia. Choć większość urządzeń rejestrujących dysponuje rozdzielczością co najmniej HD, to warto zainwestować też w kamery o jeszcze wyższej rozdzielczości, dobrej ogniskowej i możliwości rejestrowania dźwięku. Najlepiej kierować się tu zasadą - im więcej macie Państwo do stracenia/ochrony, tym większa powinna być inwestycja w monitoring


Sklep z kamerami monitoringu, Olsztyn - podsumowanie
Co prawda siedziba sklepu mieści się w Olsztynie, jednak nie ogranicza to naszej sprzedaży do tego miasta i jego okolic. Olsztyn, dzięki naszemu sklepowi z kamerami monitoringu zmienia się w co raz bardziej bezpieczne miasto. Warto jednak na zakończenie podkreślić, iż dysponujemy również sprzedażą wysyłkową online. Dzięki temu rozwiązaniu zakupią Państwo sprzęt najwyższej jakości bez wychodzenia z domu!

Zapraszamy!
Kontakt
"MARKOS" - ZABEZPIECZENIA TECHNICZNE
tel.kom. 500 181 747
e-mail: markos@markos.net.pl
www.markos.net.pl